Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 9 Głosów - 4.56 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wieści z Santa Corona
31-05-2011, 10:33
Post: #581
RE: Wieści z Santa Corona
Cytat:Grand Prix Monako odbywa się blisko apartamentu, w którym mieszka Kubica, ale Polak nie zdecydował się przyjść na tor. - Nie chciał znaleźć się w tłumie. Pojawi się na torze dopiero w kombinezonie, aby wystartować w wyścigu - powiedział "Przeglądowi Sportowemu" menedżer Polaka Daniele Morelli.

To, że Kubica pojedzie w Grand Prix jeszcze w tym sezonie, nie jest wykluczone. - W sierpniu powinniśmy wiedzieć, kiedy to nastąpi - stwierdził Włoch. - Stan Roberta się poprawia, standardem jest pięć godzin rehabilitacji dziennie - nogi i ręki. Na tym etapie nie ma już żadnych komplikacji, poważnych zagrożeń czy infekcji.

Coraz sprawniejsza jest prawa ręka Kubicy, której groziła nawet amputacja. - Zakres ruchów się zwiększył, Robert może podnosić różne przedmioty. Brakuje mu siły, po tak wielu miesiącach leżenia w łóżku z usztywnioną ręką mięśnie bardzo osłabły. Nie jest to jednak zmartwienie. Musi trenować i to zwiększy jego siłę - tłumaczy Morelli.

Źródło: http://www.sport.pl/F1/1,96398,9696203,F...zwiga.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-06-2011, 12:33
Post: #582
RE: Wieści z Santa Corona
Bardzo dobre wiadomości z Włoch w sprawie Roberta Kubicy. Serwis "Autosprint" donosi, że polski kierowca Formuły 1 jest już w stanie poruszać się bez pomocy kul!

http://f1.wp.pl/kat,1775,title,Autosprin...omosc.html

_________Moja galeria zdjęć (deviantart)_________
[Obrazek: 33518.jpg]
Robert wracaj szybko Exclamation
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-06-2011, 14:42
Post: #583
RE: Wieści z Santa Corona
Wybrane fragmenty wypowiedzi dr Lanzy:

O wypowiedzi Daniela Morellego: "Tak dokładne prognozy są być może zbyt optymistyczne, ale nie możemy tego wykluczyć. Leczenie idzie bardzo dobrze, rezultaty są coraz lepsze co jest zachęcające dla wszystkich. Całkiem możliwe, że może powrócić, ale nie powinno się określać konkretnych dat, przynajmniej z mojego punktu widzenia. To zajmie dużo czasu intesywnej rehabilitacji poszczególnych części ciała, aby przywrócić ich funkcjonalność. Będą regenerować się nerwy, które muszą zostać nasilone, aby działały."

Wieści z Versilii, gdzie kierowca pod okiem osobistego swojego lekarza Dr Ceccarelliego przechodzi rehabilitację, są zachęacjące:
"Robert zaczął samodzielnie chodzić, a w najbliższych tygodniach spotkamy się ponownie, żeby skontrolować jego stan zdrowia. Proces regeneracji jest dobry."

"Nadzieje początkowo były bardzo niskie. Było naprawdę wiele przeszkód, trudności i ewentualnych powikłań, które należało pokonać. Na szczęście zostały one rozwiązane i teraz naprawdę można odetchnać z ulgą oraz mieć bardziej optymistyczną wizję regeneracji kierowcy."

Robert kontynuuje rehabilitację w Versilii, ale okresowo przyjeżdża do Genui na kontrole, gdzie razem z zespołem Igora Rossello przechodzi fizykoterapię ręki. Fakt, że kierowca jest w stanie samodzielnie chodzić, jest sukcesem i pokazuje, że regeneracja przebiega pomyślnie.

Źródło: http://www.ivg.it/2011/06/pietra-lanza-d...escludere/
Tłumaczenie: własne (z pomocą wujka Googla - przepraszam za skadnię)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-06-2011, 11:37
Post: #584
RE: Wieści z Santa Corona
co prawda nie z Santa Corona, ale od Ceccarelliego Wink

"Kubica systematycznie kontynuuje długi marsz w kierunku odzyskania formy fizycznej, a jeśli dalsze kroki będą przebiegać zgodnie z oczekiwaniami, może wrócić na ostatnie rundy GP w listopadzie.

Doktor Ceccarelli: "Teraz celem jest poprawa funkcjonalności prawej ręki w jak największym stopniu. Już po pierwszej operacji nastąpiła znaczna poprawa, mamy nadzieje na jeszcze większą po drugiej operacji. W sierpniu (po sześciu miesiącach od wypadku) będziemy mieć bardziej precyzyjny obraz tego, kiedy Robert wróci za kierownicę."

Dodatkowo, Kubica zostanie poddany kolejnej operacji łokcia w lipcu, aby usunąć zwapnienia wiązadeł i odblokwoać sztywnośc stawu.
"W tym momencie poza zmniejszeniem zrostów oraz zwiększeniem funkcjonalności łokcia, mamy również idealne warunki do pracy nad wzmacnianiem jego mięśni."

A program w umyśle Kubicy jest już jasny: rozpocząć pracę z symulatorem pod koniec lata."

Źródło: http://sport.virgilio.it/motori/formula1...gione.html
Tłumaczenie: własne (z pomocą wujka Googla)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-06-2011, 12:04
Post: #585
RE: Wieści z Santa Corona
Mi niedawno się śniło, że byłem w klinice u Roberta i widziałem jego rehaabilitację, zapytał też czy jest ze mna ktoś z LR bo chciałby z nimi porozmawiać ;P
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości