Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kubica ciężko pracuje, aby wrócić jak najszybciej
05-03-2011, 12:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-03-2011 16:58 przez Olek89.)
Post: #1
Kubica ciężko pracuje, aby wrócić jak najszybciej
Pełną parą idzie odzyskiwanie pracy fizycznej Roberta Kubicy, utalentowanego polskiego kierowcy Lotus Renault, który uczestniczył w przerażającym wypadku w Ronde di Andora na początkowym etapie w zeszłym miesiącu. Kubica został natychmiast przetransportowany śmiegłowcem do szpitala Santa Corona w Pietra Ligure z powodu obrażeń odniesionych przez barierkę, która przebijajac samochód, poważnie raniła kierowcę Renault, powodując zagrożenie amputacji prawego przedramienia, poważnego złamania prawej ręki oraz nogi i miednicy.

Wczoraj zespół, który mu pomaga przeprowadził rutynowe działania na sali operacyjnej w celu wyregulowania śrub umieszczonych w prawej nodze, niezbędnych do odbudowania złamanych kości.

Kubica, który pozostaje w szpitalu w Ligurii, prowadzi ćwiczenia z zachęcającymi wynikami fizykoterapii, codziennie siedem razy w czasie 15-20 minut, które są niezbędne do odzyskania pełnej funkcjonalności głęboko uszkodzonych w wypadku kończyn. Przy zachowaniu całkowitej tajemnicy na temat zdrowia Polaka, lekarze ze szpitala w Ligurii są wyraźnie zadowoleni z przebiegu fazy pooperacyjnej, a pacjent jest raczej przekonany o szansach powrotu do pełnego zaangażowania w rywalizację.

Źródło: http://www.paginadellosport.com/formula-...22610.html

Tłumaczenie własne, z Google Translator, starałam się jak najdokładniej, jeśli coś jest nie tak to bardzo przepraszam, może ktoś kto zna włoski sprostuje. (co do tego uszkodzenia miednicy, to nie wiadomo czy w to wierzyć, bo lekarze nic o tym nie wspominali mówiąc o obrażeniach)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości